פריט ידע מה תמצאו במרחב החשיבה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סטודיו דואלוג הוקם כדי לעזור לארגונים ולקבוצות לא מאורגנות לחשוב אסטרטגיה. הוא נועד להיות מרחב פיזי מאפשר לחשיבה, כלומר מקום שכיף לבוא אליו, ביחד, כדי לחשוב על הבעיות והאתגרים הרציניים שלנו. כדי לעמוד באתגר הזה, הסטודיו מספק תנאי בסיס לתהליכים כפי שהבנו אותם בדואלוג במעלה השנים: מרחב גמיש בעל אפשרויות עבודה שונות, מקום מוגן ומכיל, פסיליטיז (שזה לא אותו דבר כמו תשתיות וקצת מוזר להגיד ״לוח מחיק״) וקפה.

מה תמצאו בסטודיו

#1 שולחן

ניסינו להתגבר עם שולחן הדיונים החיוור או הכבד, ולמצוא משהו שיהיה גם תעשייתי, כלומר יוצר חשק לעבודה, וגם פשוט. יחד עם שי דב, נגר הבית שלנו, יצרנו את השולחן מ-OSB מעובד, שגם נותן תחושה נעימה וטובה וגם צורה תעשייתית מעוררת עניין.

שולחן.jpg

#2 קפה

חוקר הקבלה פרופ׳ יונתן גארב טוען שהעת החדשה התחילה עם גילוי הקפה. היכולת של בני אדם להשאר ערים וערניים בלילה שינתה את ההיסטוריה. אז כן, התפשרנו על מכונה טוחנת, אבל דאגנו שיהיה מספיק קפאין כדי להיות ערניים לתהליך.

פינת קפה.jpg

#3 לוח מחיק גדול

במשך שנים אנחנו טוענים שהטכנולוגיה הכי שימושית לתהליכים אסטרטגיים היתה ועודנה הלוח המחיק. ברגעי השיא, בבילד אפ, בסיכום - הלוח יהיה לצידנו. היתה הקרבה גדולה לוותר על לוח מחיק גם ברמת השולחן, אבל דאגנו ללוח ענק וגם לכמה חלונות למי שזקוק נואשות לתמונת סטוק (את החיוך והחליפה תצטרכו להביא מהבית).

לוח.jpg

#4 מסך ענק

הטכנולוגיה השלישית הכי חשובה, אחרי הלוח המחיק והמחברות האישיות, היא כנראה היכולת להקרין. על המסך תוכלו להציג, להשתמש במחשב המובנה כדי לשחק עם מפות מושגיות, לגלוש לסרטון רלוונטי ולחזור בקלות לעניין. ויש גם מצלמת רשת ומיקרופון למקרה (הלא מומלץ בכלל!) שתרצו להעלות מישהו מרחוק.

מבט על השולחן החוצה.jpg

#5 מרחב

הכי הגיוני לשים את חדר הדיונים בממ״ד נכון? או בחדר בלי חלונות? או בחדר רק עם חלונות שכל הקומה רואה? או במקום שאי אפשר להשען אחורה כי קיר. כבר אמרו את זה לפנינו - ״דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם״. והמרחב (גם לגובה…) מאפשר לחשוב אחרת. תנסו את זה.

מבט על החדר החוצה.jpg

#6 גישה נוחה

טוב, זה בכל זאת תל אביב, אבל החניונים באיזור זולים, 10 דקות הליכה מרכבת ההגנה, וכמעט תמיד יש כחול לבן לא רחוק. המחיר הוא כמובן שזו לא השכונה הכי נקיה בעיר.

רוצים לשמוע איך מגיעים ואיפה חונים? כל המידע כאן.

(התמונה: Google Street View 2011 ©)

רחוב הנגב, מתוך גוגל סטריט וויו 2011

#7 ספרים

הספריה של דואלוג היא חלק מהנכסים שלנו, היא לא שם ליופי, אבל היא כן יכולה לתת השראה. מוזמנים לפתוח את אנטי שביר איפה שתרצו ולהתחיל לקורא. או את פנקס הכיס של השועל, או את ספארי אסטרטגיות. תובנות טובות מחכות לאנשים חושבים שיקחו אותן הלאה.

מדף ספרים.jpg